Sekcja Sądowa i Penitencjarna OMERTA Koła Naukowego Studentów Psychologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego już 15. kwietnia 2013r. organizuje swój kolejny projekt – Konferencję „Umysł Przestępcy II: Cyberseksualność – Cyberprzemoc”, która odbędzie się w Auli im. Roberta Schumana, w budynku Auditorium Maximum, na terenie kampusu przy ul. Wóycickiego 1/3 w Warszawie.

Motywem przewodnim wydarzenia jest podróż wokół szeroko ujętej problematyki wynikającej z funkcjonowania człowieka w cyberprzestrzeni. Przedsięwzięcie jest niezwykłą okazją do uświadomienia społeczeństwu wagi niebezpieczeństwa czyhającego na każdego z nas w wirtualnej rzeczywistości, a także do szerzenia informacji o możliwościach ochrony oraz utrzymywania porządku również w sieci. Poruszone zostaną tematy z zakresu takich dziedzin nauki, jak psychologia sądowa, penitencjarna, seksuologia, kryminologia, kryminalistyka oraz prawo karne.

Program konferencji podzielony został na panele, które wspólnie składać się będą na obraz całego spektrum problematyki związanej z funkcjonowaniem jednostki w cyberprzestrzeni.
Do wygłoszenia poszczególnych prelekcji zaproszeni zostali zarówno wybitni teoretycy, jak i praktycy doświadczeni w swojej dziedzinie.

Jedynym warunkiem uczestnictwa w Konferencji jest wcześniejsze, osobiste zarejestrowanie się poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego, dostępnego pod następującym linkiem:

https://docs.google.com/forms/d/1pWzYW9zAwjPQ8ILLwDvbGLhincTcNw8iD83LOg3jkFY/viewform

Dostęp do formularza można również otrzymać w odpowiedzi na wiadomość wysłaną pod adres mailowy umysl.przestepcy.2@o2.pl

Za uczestnictwo w Konferencji oraz udział w konkursie, który będzie miał miejsce w jej trakcie studentom UKSW przysługiwać będzie 1 punkt ECTS.

UWAGA!!! Prosimy o regularne śledzenie informacji znajdujących się w opisie wydarzenia oraz na fanpage’u Sekcji Sądowej i Penitencjarnej OMERTA na FacebookuDzień Kobiet w Centrum Nanotechnologii

  • 15 marca 2013  Autor: Bartosz Grzonka

Zgodnie z zapowiedziami WRS-u FtiMS 8 marca Centrum Nanotechnologii z okazji dnia kobiet zamieniło się w strefę adoracji płci pięknej. Już na zewnątrz budynku dało się słyszeć muzykę, przy której uczestnicy wydarzenia tańczyli zumbę. Wchodząc na hol Centrum Nanotechnologii każda dziewczyna mogła liczyć na kwiatek oraz słodkości. Dodatkowo w związku z obchodami Dnia Kobiet odbył się pokaz żonglerki, liczne konkursy i zabawy. Dużą popularnością cieszyło się stoisko, w którym płeć piękna mogła zrobić sobie profesjonalny makijaż. Uczestniczki miały możliwość również udziału w pokazie mody oraz pozowaniu do aparatów kronikarzy z Kroniki Studenckiej.

1.

Autorami zdjęć są Błażej Stolp ( 5, 7, 9, 10, 12, 13, 14) oraz Bartosz Grzonka (1, 2, 3, 4, 6, 8, 11)

Więcej zdjęćBucharest street festival

  • 14 marca 2013  Autor: Krzysiek P


Pieskie życie

  • 14 marca 2013  Autor: Krzysiek P


Plovdiv

  • 14 marca 2013  Autor: Krzysiek P


Autorem zdjęć jest Paweł Kozera [www.pawelkozera.pl]

Więcej zdjęćKoncert Miuosh&Bisz w Kwadratowej

  • 5 marca 2013  Autor: maciejmazurek

Autorem zdjęć jest Maciej Mazurek [mazurfoto.blogspot.com]

Więcej zdjęćBal ETI i FTiMS 2 marca 2013

  • 4 marca 2013  Autor: Katarzyna Stankiewicz

Autorką reportażu jest Katarzyna Stankiewicz [ katarzynastankiewicz.daportfolio.com ]

W nocy z soboty na niedzielę trzecie piętro Gmachu Głównego Politechniki Gdańskiej zamieniło się w … salę balową! Tak tak, to nie żart – odbył się tam bal z prawdziwego zdarzenia dla studentów wydziałów ETI oraz FTiMS.

Zaczęło się o 20:00, kiedy zaczęli przychodzić pierwsi goście w tym ja – Katarzyna Stankiewicz, oficjalny fotograf balu z Kroniki Studenckiej. Powitano nas już przy wejściu, gdzie akurat stał Łukasz Rusajczyk, nasz Redaktor Naczelny. Ciekawe, czy czekał specjalnie na Redaktor Organizacyjną.. :)

Przepyszne przekąski, eleganckie stroje i doborowe towarzystwo zmieniły szarą rzeczywistość naszej Alma Mater w ekskluzywną noc wyjątkowych studentów. Wyjątkowych – bo zdolnych, młodych, pięknych. Panie zachwycały olśniewającymi sukniami, a panowie – świetnie skrojonymi garniturami.

Po powitaniu przez WRS FTiMS oraz WRS ETI (organizatorów balu), udaliśmy się do sali gdzie, po uprzednim zaopatrzeniu się w talerze, sztućce oraz pyszności w postaci sałatek, wędlin, pasztetów, koreczków i ciast, zasiedliśmy przy przepięknie wystrojonych stołach. Po wspólnych toastach poszliśmy na parkiet…

Po części oficjalnej… i szaleństwach na parkiecie, przyszedł czas na zdjęcia indywidualne i grupowe. Dużym powodzeniem cieszył się czerwony dywan – w końcu chyba każdy chciałby się czasem poczuć jak gwiazda… :)

W pewnym momencie postanowiliśmy porobić sobie wspólne zdjęcia  w nieco odmiennej stylistyce.

I to już koniec zdjęć… Żegnamy się z Wami, ja i Łukasz, machając do Was z ostatniego zdjęcia. Kręci się nam łezka w oku, że to już koniec balu, który co prawda trwał aż do 4 nad ranem, ale skończył się, jak wszystko, co dobre – za szybko. Ale nic straconego – doszły nas słuchy, że szykuje się kolejny bal, tym razem Wydziału ZiE… gdzie również zamierzamy się pojawić. Zapraszamy do przeglądania naszego fanpage’a na Facebook’u http://www.facebook.com/KronikaStudencka?fref=ts gdzie, jak wszystko dobrze pójdzie, umieścimy relację fotograficzną z kolejnego balu :)Sesja fotograficzna WRSu FTiMS

  • 3 marca 2013  Autor: Katarzyna Stankiewicz

Poniżej zamieszczam zdjęcia  z sesji zdjęciowej WRSu FTiMS autorstwa Katarzyny Stankiewicz: http://katarzynastankiewicz.daportfolio.com/, która odbyła się w zeszłym miesiącu w studiu Kroniki Studenckiej.

Studenci z wymienionego wyżej WRSu są świetnymi ludźmi – wesołymi, towarzyskimi i na dodatek, wspólnie z WRSem ETI, zorganizowali wczoraj wspaniały bal dla studentów naszej Alma Mater… szczegóły i zdjęcia w poście wyżej.

Skład WRSu FTiMS: Urszula Rolka, Marta Wójcik, Justyna Madej, Marcin Jędrzejczyk, Krzysztof Herdzik, Tomasz Piernicki, Ewelina Wolska.