16-17.2013 Zjazd Przedstawicieli Uczelni Wyższych na PG

  • 30 października 2013  Autor: Katarzyna Stankiewicz

W dniach 16-17 2013 października Ośrodek Przetwarzania Informacji zorganizował w Gdańsku szkolenie dla beneficjentów Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, do których należy również Politechnika Gdańska. W szkoleniu wzięli udział przedstawiciele OPI, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz 24 uczelni m.in.: Uniwersytetu Jagiellońskiego, Politechniki Warszawskiej, czy Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Drugiego dnia uczestnicy wzięli udział w wyjeździe studyjnym na Politechnice Gdańskiej, w czasie którego zwiedzili ukończone inwestycje: Centrum Nanotechnologii A, Audytorium Chemiczne oraz budowany obecnie budynek Nanotechnologii B oraz Centrum Nauczania Matematyki i Kształcenia na Odległość.

Autorami zdjęć są:


Więcej zdjęćFestiwal Meteora 2013

  • 26 października 2013  Autor: Katarzyna Stankiewicz

Autorem zdjęć i artykułu poniżej jest Arkadiusz Paliński.

Czwarty już Festiwal Meteor odbył się w tym roku w dniach 31 sierpnia – 1 września. Pierwszego dnia odbyło się około 70 lotów rakiet przy przestrzeni powietrznej zarezerwowanej do 2 km. Drugiego dnia przestrzeń powietrzna była zarezerwowana do wysokości 7 km i odbyło się kilkanaście startów, w tym dwóch rakiet naddźwiękowych.

Przygotowania do zdjęcia grupowego wszystkich uczestników zaraz po rozpoczęciu Festiwalu Meteor. Uczestnicy pozowali do zdjęć ze swoimi rakietami.

Przygotowania do lotu rakiety „Paczang”.

Więcej zdjęćMsza św. inaugurująca Rok Akademicki 2013/2014.

  • 1 października 2013  Autor: Mateusz Feldzensztajn

Jak co roku w katedrze w Oliwie odbyła się msza św. inaugurująca Rok Akademicki 2013/2014. W mszy uczestniczyli rektorzy trójmiejskich uczelni wyższych oraz prezydent Lech Wałęsa.

Autor: Mateusz Feldzensztajn


Więcej zdjęć