Autorem zdjęć jest Łukasz Rusajczyk [www.rusajczyk.blo.pl]

www.rusajczyk.blo.pl

Projekt Centrum Nanotechnologii Politechniki Gdańskiej zakłada budowę gmachu centrum dydaktycznego i jest największą inwestycją najbliższych lat na Politechnice Gdańskiej. W Centrum kształcić się będą przyszli specjaliści w zakresie nanotechnologii oraz inżynierii materiałowej.

Więcej zdjęćOKO W OKO, vol.2

WSTĘP:
FREEE :)

LOKALIZACJA:
KLUB AK PG KWADRATOWA ul. Siedlicka 4 Gdansk

FACEBOOK:
http://www.facebook.com/#!/event.php?eid=157998857586863

PRZEKAŻ INFORMACJĘ ZNAJOMYM i NIEZNAJOMYM TEŻ :)

Cykl Oko w Oko stanowi zaczepną propozycję spotkań łączących w sobie dynamiczny wykład z luźną dyskusją o fotografii i jej różnorodnych obliczach. Skierowany jest do wszystkich tych, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w sztuce „chwytania momentu”, jak i do tych, którzy już znają jej zasady, posiadają interesujący warsztat i szeroki wachlarz doświadczeń.

O pasji fotografowania, nieustannym poszukiwaniu tematów i kształtowaniu swych umiejętności opowiedzą cenieni i znani przedstawiciele trójmiejskiego środowiska fotograficznego.

09.03.2011
Sławomir Fiebig

Urodził się 9 stycznia 1953 w Pleszewie. Od 1968 roku na stałe mieszka w Gdańsku. Absolwent Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej oraz Społecznego Studium Fotografii Gdańskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuki
Zajmuje się fotografią klasyczną, diaporamą i serigrafią.
Jego fotografie i serigrafie brały udział w wielu konkursach i wystawach. Były też publikowane w wydawnictwach albumowych (przede wszystkim reportażowe zdjęcia z czasów Solidarności i stanu wojennego). 2500 zdjęć dokumentujących wydarzenia historyczne, zakupionych zostało przez Europejskie Centrum Solidarności. Szczególną rolę w jego twórczości zajmują diaporamy, często nagradzane na festiwalach krajowych i zagranicznych. Jedna z nich, poświęcona stanowi wojennemu, była wyświetlana podczas koncertów Jean Michel Jarre w Gdańsku w 2005 roku. Członkek Związku Polskich Artystów Fotografików, Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego, oraz międzynarodowej organizacji diaporamistów AV-Dialog.

16.03.2011
Wojtek Korsak
http://wojtekkorsak.webs.com/
Urodzony się w Gdańsku, ukończył filologie polską na Uniwersytecie Gdańskim. Wkrótce jednak całą uwagę poświęcił sztuce fotografii, która zawsze była jego główna pasją. Charakterystyczne dla jego sztuki stały sie delikatne i subtelne zbliżenia. Od 1998 roku jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. W latach 1985-2006 mieszkał i pracował we Francji, od 2006 mieszka w Gdańsku.
Prace fotograficzne Wojtka Korsaka znajdują sie m.in. w zbiorach Muzeum Narodowego we Wrocławiu i Muzeum Historii Fotografii w Krakowie. Przez prawie 10 lat fotografował Wieże Eiffla i jest w posiadaniu jednego z największych zbiorów negatywów jej dotyczących. Wynikiem tej pracy jest wydanie trzech albumów indywidualnych i wielu publikacji. We Francji fotografował modę, dzieła sztuki, eksponaty muzealne, pejzaże, architekturę, portretował; posiada duże archiwum zdjęć z podroży. Aktualnie współpracuje z TSF (Trójmiejska Szkoła Fotografii) – prowadzi tam wykłady. Pisuje reportaże m.in. dla takich magazynów jak „Poznaj Świat” i „Newsweek”.

23.03.2011
Stanisław Składanowski

Artysta fotograf, członek Związku Polskich Artystów Fotografików, Pomorskiego Klubu Fotografów Reklamowych i Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego. Urodził się 30.05.1950 r. w Książniku. W Gdańsku mieszka od roku 1964.
Fotografią zajmuje się od roku 1975. Był uczestnikiem i laureatem wielu wystaw i konkursów fotograficznych w kraju i za granicą. Zajmuje sie fotografią reklamową, współpracuje z wieloma firmami, wydawnictwami a także czasopismami ilustrowanymi.
Jego zainteresowania tematyczne to: portret ludzki w szerokim rozumieniu, natura – pejzaż, przyroda, fotoreportaż. Zdjęcia swoje publikuje w wydawnictwach albumowych zbiorowych i indywidualnych. Dotychczas ukazały się 3 albumy indywidualne ze zdjęciami jego autorstwa: „Gdańsk”, „Gdańsk miasto moich marzeń” oraz „Kaszuby”. W przygotowaniu są następne dwa albumy: „Bałtyk” oraz „Toruń”.

Sławomir Pultyn
30.03.2011

Operator, fotograf, reżyser. Autor filmów dokumentalnych i programów telewizyjnych. Jest twórcą idei Rodzinnego Albumu Polaków – zbiorowych pozowanych fotografii mieszkańców miast, grup etnicznych, grup zawodowych. Sportretował do tej pory ponad milion osób mogących rozpoznać się na pozowanych fotografiach zbiorowych. Najbardziej znane fotografie to: „Rodzinne zdjęcie gdańszczan na koniec wieku”, „Rodzinne zdjęcie Kaszubów”, „Rodzinne zdjęcie Polaków z Ojcem Świętym” przekazane Papieżowi podczas audiencji w Watykanie, „Rodzinne zdjęcie Powstańców Warszawskich w 60. rocznicę wybuchu Powstania”, „Rodzinne zdjęcie uczestników przystanku Woodstock” i wiele innych.
Absolwent Wydziału Operatorskiego i Realizacji Telewizyjnej PWSFTv w Łodzi.FOKA, Politechnika OPEN, 21 marca 2011

  • 23 marca 2011  Autor: Paweł Kozera

Reportaż z FOKA – Forum Organizacji i Kół Akademickich i Politechnika OPEN. 21 marca 2011

Fot. Paweł Kozera

Więcej zdjęćStudenci Politechniki – Zajęcia ze spawania na OiO

  • 20 marca 2011  Autor: Łukasz Rusajczyk

Autorem zdjęć jest Łukasz Rusajczyk [ www.rusajczyk.com ]

www.rusajczyk.com

Spawanie, na wydziale OiO na Politechnice Gdańskiej jest dla studentów normalną czynnością.


www.rusajczyk.com

Prowadzący zajęcia subtelnie nakierowują studentów na właściwą drogę spawania.


www.rusajczyk.com

Wszyscy są cały czas skupieni...


www.rusajczyk.com

Wtedy wszystko działa jak należy.


Autorem zdjęć jest Łukasz Rusajczyk [ www.rusajczyk.com ]Zawody pływackie Politechniki Gdańskiej

  • 14 marca 2011  Autor: Łukasz Rusajczyk

Autorem zdjęć jest Łukasz Rusajczyk [ www.rusajczyk.com ]

Konkurencja była zacięta.

www.rusajczyk.com

Trzeba było płynąc ostro.

Więcej zdjęćKoncert Riverhead i the Moongang

  • 7 marca 2011  Autor: Jakub Dziemian

Relax After Session- koncert Riverhead i the Moongang w Kwadratowej, 23.02.2011. Autorem zdjęć jest Jakub Dziemian.

Koncert Riverhead i the Moongang

Koncert Riverhead i the Moongang

Więcej zdjęćPortrety, Kolodion

  • 7 marca 2011  Autor: Michał Drygalski

Autorem zdjęć jest Michał DrygalskiOblężenie Malborka

  • 7 marca 2011  Autor: Krzysiek P

Autorem zdjęć jest Krzysztof Pękalski

Więcej zdjęćKronika Studencka, wydanie nr 1050

  • 5 marca 2011  Autor: admin

W holu Gmachu Głównego można już oglądać najnowsze wydanie Kroniki Studenckiej, nr 1050.