Autorem zdjęć jest Maciej Mazurek [mazurfoto.blogspot.com]
We wtorek 19.11.2013 w Bratniaku odbyły się warsztaty „Inteligencja Finansowa” w ramach Akademickich Dni Przedsiębiorczości.
We wtorek 19.11.2013 w Bratniaku odbyły się warsztaty „Inteligencja Finansowa” w ramach Akademickich Dni Przedsiębiorczości.
W zeszłym miesiącu wybraliśmy się również na drugi plac budowy – Laboratorium Zanurzonej Wizualizacji Przestrzennej. Co kryje się pod tą tajemniczą nazwą? Przeźroczysta kula o średnicy 3 metrów, umieszczona na specjalnej konstrukcji w odległości 6 metrów od ścian powstającego budynku. Wewnątrz niej umieszczonych będzie sześć ekranów wyświetlających obraz wirtualnej przestrzeni, w której znajdzie się człowiek przebywający wewnątrz kuli. Projekt umożliwi symulację różnorodnych środowisk – od lasu, poprzez kosmos a kończąc na poligonie wojskowym – wszystko po to, żeby np. przeszkolić służy specjalne czy nauczyć studentów, jak działa technologia w niej użyta (bardzo podobna do tej, którą zastosował Cameron kręcąc „Avatar”). Budynek znajduje się przy WETI A (tzw. „Stare ETI”) od strony ul. Romualda Traugutta, koszt jego budowy to 5 milionów złotych, a gotowy ma być w przyszłym roku.
Autorzy zdjęć:
Tak wygląda budynek z góry – lewa, niższa część mieści audytorium, wyższa – pomieszczenie, w którym znajdzie się kula.
Inwestycja powstaje w bezpośrednim sąsiedztwie WETI A.
Takie przeszkody musieliśmy pokonać, żeby zrobić zdjęcia.
To w tym miejscu znajdzie się ww. kula – na zdjęciu widać konstrukcję stworzoną specjalnie dla niej.
W ramach projektu odnowiono też audytorium znajdujące się w tym samym budynku.
Na uwagę zasługuje wykończenie sali – powyżej strop ukształtowany tak, by uzyskać jak najlepszą akustykę.
4 listopada wybraliśmy się na teren budowy nowego budynku: Centrum Nanotechnologii B, znajdującego się na terenie kampusu PG przy ul. Siedlickiej. Autorem koncepcji jest pracownia FORT, wykonawcą zaś – Mirbud S.A.
Wewnątrz znajdą się: audytorium dla 120 osób, pomieszczenia dydaktyczne, 11 laboratoriów, pokoje do preparatyki, pomieszczenia dla wykładowców i doktorantów, magazyny i podziemny garaż. Przewidywany termin ukończenia budowy to czerwiec 2015.
Autorami zdjęć są:
Widok z góry…
… i z dołu.
Tak wygląda plac budowy z zewnątrz…
…a wewnątrz stropy jest podtrzymywane przez las szalowania.
Na dach można się dostać po drabinie…
… skąd roztacza się piękny widok na cały kampus PG.
Sam zaś dach wygląda tak – chodzenie po cienkich, stalowych prętach zbrojenia (które później zostanie zalane betonem) nie należy do najłatwiejszych.
A tymczasem po drugiej stronie, na poziomie -1 – dźwig z nietypowej perspektywy.