OKO W OKO, vol.2

WSTĘP:
FREEE :)

LOKALIZACJA:
KLUB AK PG KWADRATOWA ul. Siedlicka 4 Gdansk

FACEBOOK:
http://www.facebook.com/#!/event.php?eid=157998857586863

PRZEKAŻ INFORMACJĘ ZNAJOMYM i NIEZNAJOMYM TEŻ :)

Cykl Oko w Oko stanowi zaczepną propozycję spotkań łączących w sobie dynamiczny wykład z luźną dyskusją o fotografii i jej różnorodnych obliczach. Skierowany jest do wszystkich tych, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w sztuce „chwytania momentu”, jak i do tych, którzy już znają jej zasady, posiadają interesujący warsztat i szeroki wachlarz doświadczeń.

O pasji fotografowania, nieustannym poszukiwaniu tematów i kształtowaniu swych umiejętności opowiedzą cenieni i znani przedstawiciele trójmiejskiego środowiska fotograficznego.

09.03.2011
Sławomir Fiebig

Urodził się 9 stycznia 1953 w Pleszewie. Od 1968 roku na stałe mieszka w Gdańsku. Absolwent Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej oraz Społecznego Studium Fotografii Gdańskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuki
Zajmuje się fotografią klasyczną, diaporamą i serigrafią.
Jego fotografie i serigrafie brały udział w wielu konkursach i wystawach. Były też publikowane w wydawnictwach albumowych (przede wszystkim reportażowe zdjęcia z czasów Solidarności i stanu wojennego). 2500 zdjęć dokumentujących wydarzenia historyczne, zakupionych zostało przez Europejskie Centrum Solidarności. Szczególną rolę w jego twórczości zajmują diaporamy, często nagradzane na festiwalach krajowych i zagranicznych. Jedna z nich, poświęcona stanowi wojennemu, była wyświetlana podczas koncertów Jean Michel Jarre w Gdańsku w 2005 roku. Członkek Związku Polskich Artystów Fotografików, Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego, oraz międzynarodowej organizacji diaporamistów AV-Dialog.

16.03.2011
Wojtek Korsak
http://wojtekkorsak.webs.com/
Urodzony się w Gdańsku, ukończył filologie polską na Uniwersytecie Gdańskim. Wkrótce jednak całą uwagę poświęcił sztuce fotografii, która zawsze była jego główna pasją. Charakterystyczne dla jego sztuki stały sie delikatne i subtelne zbliżenia. Od 1998 roku jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. W latach 1985-2006 mieszkał i pracował we Francji, od 2006 mieszka w Gdańsku.
Prace fotograficzne Wojtka Korsaka znajdują sie m.in. w zbiorach Muzeum Narodowego we Wrocławiu i Muzeum Historii Fotografii w Krakowie. Przez prawie 10 lat fotografował Wieże Eiffla i jest w posiadaniu jednego z największych zbiorów negatywów jej dotyczących. Wynikiem tej pracy jest wydanie trzech albumów indywidualnych i wielu publikacji. We Francji fotografował modę, dzieła sztuki, eksponaty muzealne, pejzaże, architekturę, portretował; posiada duże archiwum zdjęć z podroży. Aktualnie współpracuje z TSF (Trójmiejska Szkoła Fotografii) – prowadzi tam wykłady. Pisuje reportaże m.in. dla takich magazynów jak „Poznaj Świat” i „Newsweek”.

23.03.2011
Stanisław Składanowski

Artysta fotograf, członek Związku Polskich Artystów Fotografików, Pomorskiego Klubu Fotografów Reklamowych i Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego. Urodził się 30.05.1950 r. w Książniku. W Gdańsku mieszka od roku 1964.
Fotografią zajmuje się od roku 1975. Był uczestnikiem i laureatem wielu wystaw i konkursów fotograficznych w kraju i za granicą. Zajmuje sie fotografią reklamową, współpracuje z wieloma firmami, wydawnictwami a także czasopismami ilustrowanymi.
Jego zainteresowania tematyczne to: portret ludzki w szerokim rozumieniu, natura – pejzaż, przyroda, fotoreportaż. Zdjęcia swoje publikuje w wydawnictwach albumowych zbiorowych i indywidualnych. Dotychczas ukazały się 3 albumy indywidualne ze zdjęciami jego autorstwa: „Gdańsk”, „Gdańsk miasto moich marzeń” oraz „Kaszuby”. W przygotowaniu są następne dwa albumy: „Bałtyk” oraz „Toruń”.

Sławomir Pultyn
30.03.2011

Operator, fotograf, reżyser. Autor filmów dokumentalnych i programów telewizyjnych. Jest twórcą idei Rodzinnego Albumu Polaków – zbiorowych pozowanych fotografii mieszkańców miast, grup etnicznych, grup zawodowych. Sportretował do tej pory ponad milion osób mogących rozpoznać się na pozowanych fotografiach zbiorowych. Najbardziej znane fotografie to: „Rodzinne zdjęcie gdańszczan na koniec wieku”, „Rodzinne zdjęcie Kaszubów”, „Rodzinne zdjęcie Polaków z Ojcem Świętym” przekazane Papieżowi podczas audiencji w Watykanie, „Rodzinne zdjęcie Powstańców Warszawskich w 60. rocznicę wybuchu Powstania”, „Rodzinne zdjęcie uczestników przystanku Woodstock” i wiele innych.
Absolwent Wydziału Operatorskiego i Realizacji Telewizyjnej PWSFTv w Łodzi.