Wigilia wydziału Zarządzania i Ekonomii

  • 24 grudnia 2012  Autor: Bartosz Grzonka


Koncert świąteczny, 13.12.2012, Gmach Główny Politechniki Gdańskiej

  • 22 grudnia 2012  Autor: Katarzyna Stankiewicz

13 grudnia w holu przed Aulą Gmachu Głównego odbył się tradycyjny koncert świąteczny.

W programie znalazły się znane utwory w wykonaniu gdańskiej Szkoły Muzycznej:

G. Rossini – Uwertura do opery Wilhelm Tell

R. Schumann – Koncert fortepianowy a-moll cz. I, solo – Adrianna Paliwoda

E. Chausson – Poeme na skrzypce i orkiestrę, solo – Ewa Jarosz

W. Lutosławski – Preludia taneczne na klarnet i orkiestrę, solo – Klaudia Kulwikowska

N. Rosauro – Koncert na vibrafon i ork. cz. I, solo- Maciej Kropidłowski

B. Bartók – Tańce rumuńskie

Dyrygentem była Sylwia Anna Janiak.

Poniżej znajdują się fotografie autorstwa Katarzyny Stankiewicz, a na nich – przygotowania do koncertu. Widać również powoli gromadząca się publiczność.Żegnaj Antresolo

  • 21 grudnia 2012  Autor: maciejmazurek

Autorem zdjęć jest Maciej Mazurek [mazurfoto.blogspot.com]

W sobotę, 15 grudnia, w samo południe na terenie dworca PKP Gdańsk Główny stanęła symboliczna antresola, którą każdy chętny mógł własnoręcznie zburzyć. Wydarzenie to symbolizowało zmiany jakie nastąpią w ciągu najbliższych miesięcy na dworcu, zniknie wspomniana antresola, a wnętrze zmieni się w jednoprzestrzenną halę na wzór wyglądu z 1900 roku, kiedy to otwarto dworzec.

Więcej zdjęć„W gorącej wodzie kompani”, Kwadratowa, 17.12.2012

  • 19 grudnia 2012  Autor: Katarzyna Stankiewicz

W poniedziałek 17 grudnia odbył się kolejny występ grupy „W gorącej wodzie kompani”. Zajmują się sztuką improwizacji, czyli grają bez przygotowanego wcześniej scenariusza – tym ciekawiej dla publiczności, bo nigdy nie wiadomo, co nas czeka. Jak powiedział autor fotografii, Arkadiusz Paliński: „Były momenty, kiedy nie byłem w stanie robić zdjęć, bo za bardzo się śmiałem”.Koncert w Jamala w AKPG Kwadratowa 16.12.2012

  • 18 grudnia 2012  Autor: Łukasz SzynakaDebata „Projekt marihuana” 4.12.2012, Kwadratowa

  • 15 grudnia 2012  Autor: Katarzyna Stankiewicz

W zeszłym tygodniu we wtorek w Kwadratowej odbyła się debata „Projekt marihuana”, zorganizowana przez Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień i Towarzystwo Profilaktyki Środowiskowej „Mrowisko”. O skutkach jej zażywania i legalizacji mówili: Abelard Giza, Aleksandra Cebella, Marcin Szulc, Przemysław Hirnak i Tomasz Słomczyński. Wzbudzający kontrowersje temat przyciągnął dużą ilość studentów.

Autorem poniższych zdjęć jest Arkadiusz Paliński.
Koncert Enej w Kwadratowej.

  • 14 grudnia 2012  Autor: maciejmazurek

Autorem zdjęć jest Maciej Mazurek [mazurfoto.blogspot.com]

Więcej zdjęćRozdawanie autografów w salonie Stoprocent&Endorfina w Gdyni

Więcej zdjęćWystawa fotografii Erazma Wojciecha Felcyna „Ludzie tamtego czasu”

  • 6 grudnia 2012  Autor: Katarzyna Stankiewicz

Z okazji listopadowego jubileuszu 55-lecia Parlamentu Politechniki Gdańskiej odbyły się liczne uroczystości. Wśród nich było również otwarcie wystawy „Ludzie tamtego czasu” Erazma Wojciecha Felcyna. Niewielu jednak zdaje sobie sprawę, że w latach 1964-1968 działał.. w Kronice Studenckiej, najpierw jako fotoreporter, później redaktor naczelny.

Tutaj: http://www.bg.pg.gda.pl/kronika/szukaj.php?start=on&co=z&stxt=E.%20Wojciech%20Felcyn&fautorz=on można znaleźć fotografie, jakie zrobił w okresie swojej działalności na naszej Alma Mater.

Wystawę można było oglądać w  Gmachu Głównym PG przed Aulą na poziomie 300.

Autorką poniższych zdjęć jest Katarzyna Stankiewicz, autorem zdjęć prezentowanych na wystawie – oczywiście Erazm Wojciech Felcyn :)
Don’t be shy 28.11.2012

  • 3 grudnia 2012  Autor: Katarzyna Stankiewicz

Tegoroczna impreza organizacji, kół i WRSów studenckich działających na PG odbyła się pod hasłem „Hipster party”. Jak przystało na hipsterów – młodzi intelektualiści w obowiązkowych okularach zamawiali głównie piwo – bo nie wiem, czy już wiecie, ale teraz przejawem prawdziwego hipsterstwa jest powrót do normalności - ponieważ po zbyt wielu osobach zaczynało być widać przynależność do tej wywrotowej grupy. Przy okazji okazało się, że do wspaniałej, wpadającej w ucho, ale jednak wciąż zbyt mainstreamowej (a może jednak nie, według nowych standartów…?) muzyki można całkiem oryginalnie tańczyć – czego sama byłam świadkiem i to do tego stopnia, że po jednym z tańców musiałam usiąść, by odpocząć ;) Ale nie na długo, bo już za chwilę wywołano naszą organizację, Kronikę Studencką, po odbiór nagrody za najbardziej hipsterską w stroju i bycie organizację – była to pozłacana statuetka „Złote Wary” – oczywiście oryginalnie styropianowa.

Autorem odkrywczych ujęć nr 1,2,3, 8, 9 i 10  jest Arkadiusz Paliński,  zaś 4,5,6,7,11 i 12 – Adam Witt.